29TH ANNUAL
FALLING LEAVES ROAD RACE
September 28, 2003
14k AWARDS


FEMALE OVERALL
1 SUSAN SIVERS-CORRIGAN
44
REMSEN NY 59:19
2 MICHELLE BARNES
35
YORKVILLE NY 59:20
3 LISA MARIE BUNCE
30
CLINTON NY 59:48
MALE OVERALL
1 KEVIN COLLINS
32
CRARYVILLE NY 43:46
2 JOHN TROWSE
37
AUBURN NY 45:53
3 STEPHEN GETMAN
29
PRINCETON NJ 48:08
FEMALE MASTERS
1 NANCY POTTER
44
COOPERSTOWN NY 1:00:19
MALE MASTERS
1 JOHN SOVOCOOL
47
RICHFIELD SPRIN NY 54:16
FEMALE 0 - 17
1 AMANDA DELANEY
17
MORRIS NY 1:09:37
2 JENNIFER TESAK
16
NEW HARTFORD NY 1:19:52
3 JESSICA HAMMER
16
WHITESBORO NY 1:24:45
MALE 0 - 17
1 ERIC VANDERLAN
17
ROME NY 58:25
2 RYAN VANDERLAN
17
ROME NY 58:26
3 SCOTT GRESSEL
15
ROME NY 1:00:19
FEMALE 18 - 24
1 LAURA FELLER
24
SYRACUSE NY 1:01:41
2 MAYRBETH HARROD
24
FAIRPORT NY 1:07:31
3 DANIELLE WITTERN
23
SOMERVILLE MA 1:07:56
MALE 18 - 24
1 SAMUEL MORSE
19
CAMDEN NY 49:58
2 VINCENT DEROCCO
24
UTICA NY 51:22
3 MICHAEL STYCZYNSKI
21
ITHACA NY 53:36
FEMALE 25 - 29
1 CHRISTINE SISTING
29
NORWICH NY 1:03:08
2 BECKY ROBERTS
26
ROME NY 1:05:14
3 SHAWN LENAHAN
25
PARK CITY UT 1:06:14
MALE 25 - 29
1 TODD HALBIG
26
FAYETTEVILLE NY 48:55
2 ROBERT FOSTER
28
FRANKFORT NY 52:10
3 ROBERT STASKOWSKI
27
BARNEVELD NY 53:55
FEMALE 30 - 34
1 CAROLINE SILVERMAN
34
NEW HARTFORD NY 1:08:09
2 MEGHAN MAZLOOM
32
UTICA NY 1:09:23
3 BARBARA HARDY
34
WHITESBORO NY 1:10:44
MALE 30 - 34
1 RICHARD TERPENING
32
SYRACUSE NY 48:29
2 KEVIN TRIPP
32
SIDNEY NY 55:38
3 DANIEL PIERSON
34
ORISKANY NY 56:19
FEMALE 35 - 39
1 DONNA O'BYRNE
38
FAYETTEVILLE NY 1:00:56
2 INGRID OTTO-JONES
39
UTICA NY 1:01:28
3 VALERIE SARGRAD
39
MANLIUS NY 1:06:01
MALE 35 - 39
1 ROCKET BOY
39
SHERRILL NY 51:48
2 PAUL HUMPHREY
36
DEERFIIELD NY 53:01
3 SCOTT SUBA
39
DEERFIELD NY 55:19
FEMALE 40 - 44
1 LAURA HUNSINGER
41
MORAVIA NY 1:08:09
2 GRETCHEN KUPIEC
40
UTICA NY 1:08:23
3 MICHELE DOBSON
43
PHOENIX NY 1:11:49
MALE 40 - 44
1 LEONARD HAPANPWICZ
44
UTICA NY 55:06
2 STEPHEN SMITH
44
MARCY NY 55:43
3 STEVE F CACKETT
40
PITTSFORD NY 57:34
FEMALE 45 - 49
1 LYNNE DUVERNOY
45
BRANTINGHAM NY 1:03:21
2 DIANE VAN PELT
47
NEW AHRTFORD NY 1:09:39
3 MICKEY PISCITELLI
46
BALDWINSVILLE NY 1:11:27
MALE 45 - 49
1 DUANE ALAMOND
49
SAUQUOIT NY 57:14
2 DANIEL MACCRACKEN
46
NY MILLS NY 57:24
3 JOHN G DELANEY
49
ROME NY 58:39
FEMALE 50 - 54
1 NANCY SMITH
50
SYRACUSE NY 1:10:01
2 RITA RIOLO
50
TOME NY 1:15:21
3 PATRICIA GROSS
50
YORKVILLE NY 1:21:09
MALE 50 - 54
1 RICHARD STANXIVITZ
53
CANASTOTA NY 56:22
2 WALLY POWERS
52
SPENCER NY 58:37
3 CURT WOODCOCK
50
JOHNSTOWN NY 1:00:12
FEMALE 55 - 59
1 KAREN DAVIES
57
FULTON NY 1:08:32
MALE 55 - 59
1 LARRY BADGER
56
NEW YORK MILLS NY 1:04:43
2 DAVID FLANSBURG
58
LITTLE FALLS NY 1:09:55
3 WILLIAM HOLLIDAY
57
CLINTON NY 1:10:26
MALE 60 - 64
1 WAYNE GREGORY
60
WHITESBORO NY 1:01:53
2 PAUL HALBERT
64
LAFAYETTE NY 1:06:29
3 JOHN SABOTKA
63
NEW HARTFORD NY 1:09:47
MALE 65 - 69
1 CHARLIE FREER
66
ENDWELL NY 1:16:21
2 PAUL OHLBAUM
69
NEW HARTFORD NY 1:28:01
3 DON BAUM
66
UTICA NY 1:28:22
MALE 70 - 99
1 JOSEPH PENABAD
74
NEW AHRTFORD NY 1:19:58
2 HART ANWAY
74
CLINTON NY 1:23:04
3 JOSEPH FAMILIO
79
OSWEGO NY 1:52:50